Czy muszę być ekspertem MES, żeby używać IDEA StatiCa?

Czy muszę być ekspertem MES, żeby używać IDEA StatiCa?

Nie, nie musisz być ekspertem MES żeby używać naszego oprogramowania, i o to właśnie w tym chodzi. W IDEA StatiCa, bardzo rzadko napotkasz zaawansowane ustawienia MES, jeżeli w ogóle. IDEA StatiCa została stworzona przy pomocy ekspertów w dziedzinie połączeń stalowych, którzy dopracowali nasze solvery pod kątem codziennych, inżynierskich potrzeb.


Dokładniej mówiąc, nie musimy zastanawiać się jak zamodelować śrubę, wybierając pomiędzy prawami nieliniowości materiałowej, albo jak odwzorować zachowanie kontaktu dla otworów śrub, itp. Musimy jedynie stworzyć model poprzez docięcia, spawy, układanie części węzła tak jak w warsztacie. Następnie dodajemy siły, obliczamy i sprawdzamy wyniki. Jeżeli obliczenia nie wyszły, po prostu zmieniamy stworzoną geometrię. To wszystko.


Solver stojący za IDEA StatiCa został stworzony od zero, konkretnie do analizy tego typu zagadnień, dzięki połączonej wiedzy różnych gałęzi przemysłu, takich jak przemysł lotniczy, gdzie MES jest używany na znacznie wyższym poziomie w porównaniu do inżynierii lądowej. Celem było odtworzenie rzeczywistego zachowania się połączenia oraz optymalizacja siatki, tak by lepiej odpowiadała praktycznym potrzebą (na przykład lepsze oddanie pracy spawanych blach – płyty nie przecinają się / ujednolicają siatkę, tak jak w innych programach, lecz łączone są przy użyciu spoin).

Tak więc, wszystko odbywa się w tle w zautomatyzowanym procesie pozwalającym użytkownikowi na skupieniu się wyłącznie na samej geometrii oraz zdefiniowaniu sił.